Lupénka vás už nemusí tížit

Více než 200.000 lidí v České republice trpí lupénkou (psoriázou). Ta se však dá léčit. Využijte služeb našich renomovaných odborníků, kteří vám pomohou s vaším problémem.

Poradna pro pacienty s lupénkou

Prostřednictvím této poradny máte možnost položit Vaše dotazy odborníkům v oblasti dermatologie.
Vyhrazujeme si právo nezveřejňovat nevhodné otázky.


Možnosti vyléčení psoriázy

11.02.2018, 0:10
Téma dotazu

Dobrý den, mám psoriázu, mám lokální ložiska na kolenech, loktech, uších a hlavně v kštici, často svědí. Beru 20 let různé přípravky, vždy se to zmírní a potom znova vrátí, klid jsem měla jen v těhotenství. Vystřídala jsem mnoho lékařů, ale vždy o bylo stejné. Napsali byste mi prosím kontakt na Vašeho lékaře v Brně či Břeclavi? Děkuji.

01.03.2018, 15:41
Odpovídal
MUDr. Jorga Fialová

Dobrý den,

z lékařů, kteří se věnují lupénce v Brně vám mohu doporučit MUDr. Veroniku Slonkovou nebo MUDr. Miroslava Nečase ve Fakultní nemocnici u sv. Anny.

09.02.2018, 12:18
Téma dotazu


Dobrýden, mám lupénku na nehtech palců u nohou. Kupuji si lak Sililevo, ale nepomáhá mi. Prosím, je nějaká jiná možnost léčby. Na kůži lupénku nemám. Děkuji.
S pozdravem Renata Kalvachová.

09.02.2018, 12:58
Odpovídal
Prim. MUDr. Darina Zelenková

Dobry den, bohuzel, s nehtama a lupenkou je problem. Muzete zkusit lokalni kortikoid v roztoku. Domluvte se se svym dermatologem.  Hezky den. Darina Zelenkova

02.02.2018, 20:12
Téma dotazu

Dobrý den, už 7 rokem trpím lupenkou hlavně ve vlasové části zkouším různé masti od Clobexu (ze začátku pomáhal, ale teď se mi zdá, že jsem už vůči němu imunní), různé masti (marihuanová, arganový olej...) po daivobet. Kortikoidy mi zabírají jen na chvíli. Prosím můžete mi doporučit i jiné produkty? Momentálně docházím i na UV záření. A ještě bych měla dotaz... Lupénka se mi objevuje i v tříslech občas i na prsou. Škodím si když se tam taky mažu kortikoidy? Děkuji za odpověď. S přáním hezkého dne

18.02.2018, 16:01
Odpovídal
MUDr. Veronika Slonková, Ph.D.

Dobrý den,

 

pokud lupenka ve vlasaté části hlavy nereaguje na místní léčbu a fototerapii, pak lze zkusit systémovou léčbu, už s ohledem na to, že kromě kštice máte postiženy i jiné oblasti. Jinak kortikoidy by se do třísel dávat neměly. 

01.11.2017, 15:12
Téma dotazu

Dobrý den, trpím lupenkou už 8 let. A tenhle rok to mám hodně. Nic mi na to napomáhá. Mohla by jsem vás poprosit ó radu co by mi pomohlo. Dekuji

01.11.2017, 15:17
Odpovídal
MUDr. Jorga Fialová

Dobrý den,

jistě Vám pomůže dermatolog. Určitě neváhejte a neodkládejte vyšetření u dermatologa. Je třeba zahájit léčbu, která se liší podle stavu lupénky.

S pozdravem dr.Fialová

16.10.2017, 10:12
Téma dotazu

Dobrý den,druhým rokem mi lékařka předepisuje na pustulózní psoriázu / dlaně ,chodidla,paty/ Belogent a Belosalic plus vazelinu.Žádné zlepšení po těchto mastech nikdy nenastalo,spíše je to horší a horší,ruce plné puchýřků,popraskané,nohy na patách sloupané,bolí a otékají patní klouby,ráno nemohu ani dobře chodit.Poradíte?Děkuji.Dana

24.10.2017, 14:08
Odpovídal
MUDr. Karolína Svobodová

Dobrý den,

pokud se projevy nelepší a progredují - zhoršují se, je dobré lokání terapii změnt či podpořit zpočátku fototerapií. Nevím, zda Vaše dermatoložka disponuje fototerapeutickou kabinou či lokání fototerapií na dlaně a plosky. Pokud by projevy neměly ani po fototerapii tendenci se zlepšovat přistupuje se k systémové terapii (tablety).