Lupénka vás už nemusí tížit

Více než 200.000 lidí v České republice trpí lupénkou (psoriázou). Ta se však dá léčit. Využijte služeb našich renomovaných odborníků, kteří vám pomohou s vaším problémem.

Poradna pro pacienty s lupénkou

Prostřednictvím této poradny máte možnost položit Vaše dotazy odborníkům v oblasti dermatologie.
Vyhrazujeme si právo nezveřejňovat nevhodné otázky.


Jiné

09.10.2018, 20:50
Téma dotazu

Dobrý den, před 2 lety mi začala lupenka na nohou i rukou, hodně se mi zhoršila v těhotenství a ty nohy šíleně, už mám postižený 1 nehet na ruce a bojím se, že se mi to rozšíří dál, žádné mastičky od paní doktorky mi nepomáhají a navíc to hrozně svědí, jsou dny kdy nemůžu pomalu ani chodit, prosím poraďte, potřebuji se starat o děti mám miminko 6 měsíců a syna 13 let. Jsem z Liberce a už jsem z toho nešťastná, nikdo v rodině to neměl a mě se to objevilo v 37 letech, vůbec nevím z čeho?

10.10.2018, 15:36
Odpovídal
MUDr. Jorga Fialová

Dobrý den, 

lupénka se může objevit v kterémkoliv věku. Pokud nezabírá lokální léčba ve vašm případě by mohla pomoci a při kojení být bezpečná světloléčba. Poraďte se s vaší ošetřující lékařkou.

09.08.2018, 17:11
Téma dotazu

Mám lupenku na chodidlech a praská až do krve. Bojím se otravy. ?"

10.08.2018, 8:09
Odpovídal
MUDr. Jorga Fialová

Dobrý den,

určitě prasklina kůže může být vstupní branou infekce. Kůži je třeba speciálně ošetřovat a krýt. Doporučuji vám navštívit dermatologa.

S pozdravem MUDr. Fíalová

19.06.2018, 13:07
Téma dotazu

Dobrý den, potřeboval bych doporučit specialistu na nehtovou lupénku, moje žena jí trpí již několik let a už jsme zkoušeli všechno možný a nic nepomohlo... Dnes už jsou zase jiné technologie a nové léčebné metody, tak by jsme chtěli zase zkusit s tím bojovat. Děkuji a přeji hezký den

06.08.2018, 15:34
Odpovídal
MUDr. Karolína Koblová

Dobrý den,

obraťte se na větší kliniku, nevím z jaké oblasti České Republiky jste. Lze užít i fototerapie a systémovou terapii dle postižení nehtů.

S pozdravem

29.05.2018, 11:07
Téma dotazu

Lupénka mně postihla oční víčka/červené kruhy/ a mám řezání,pálení v očích. Praktický lékař říká,že je to věc očního,oční,že by to komplexně měl řešit kožní.Takže 1. dotaz je,ke kterému lékaři jít.Druhý problém je,že u oční jsem dostala kortikoidy- mast Opt.-Hydrocortison a kapky Systane Balance. Kortikoidy již podruhé, s tím,že mám hraniční hodnoty nitrooč,tlaku na glaukom. Čili je není vhodné dlouhodobě užívat. Když je ale 2 dny nepoužiju,tak okamžitě nastane problém: červené kruhy.....Nic jiného prý pro mě nemůže udělat.Čili 2.dotaz je,zda je nějaká další možnost a zda je vhodné užívat na víčka mast z čistého konopí,zatím zkoušeno jen krátkodobě bez výrazného úspěchu.Lupenka se objevila v r.2017-asi před rokem- a před necelými 2 měsícemi postihla oči. Dříve -vlasy,uši,krk-to již v pořádku ale přesun do očí. Je mi 62 let. Na dřívější problémy též kortikoidy a šampon s konopím.Děkuji za odpověď Dvořáková Lea

16.07.2018, 11:09
Odpovídal
MUDr. Jorga Fialová

Dobrý den,

dlouhodobá léčba lokálními kortikosteroidy na obličej určitě není vhodná, dokonce může i kožní obtíže vyvolat. Je velmi těžké takto posoudit charakter obtíží, proto musíte své obtíže řešit se svým lékařem.

S pozdraem MUDr. Jorga Fialová

14.05.2018, 10:15
Téma dotazu

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, zda lék na lupénku Enstilar (kožní pěna) je možné taky použít na léčbu alopecie areata? Děkuji Vám za odpověď. Marek

14.05.2018, 11:32
Odpovídal
Prim. MUDr. Darina Zelenková

Dobry den, 

je to mozne... hezky den. Darina Zelenkova