Lupénka vás už nemusí tížit

Více než 200.000 lidí v České republice trpí lupénkou (psoriázou). Ta se však dá léčit. Využijte služeb našich renomovaných odborníků, kteří vám pomohou s vaším problémem.

Poradna pro pacienty s lupénkou

Prostřednictvím této poradny máte možnost položit Vaše dotazy odborníkům v oblasti dermatologie.
Vyhrazujeme si právo nezveřejňovat nevhodné otázky.


Jiné

21.02.2019, 2:57
Téma dotazu

Dobrý den ,ve 14 se mi objevila lupenka na kotnicich a kolenech ta byla v pohodě neboli po 10 letech se mi rozlezla na holeně a klouby na rukou ta by ještě taky ušla ,ale 10 let na to nevím co se to děje během 14 dní se mi začaly dělat pupínky uplně všude na obličeji červené fleky pod prsama i na bradavkách malinký svědiví flíčky ,mezi do nohama mokvavý fleky a i ve vlasech.někdy i přijde že jsou to i tupky v kterých je voda a tím se mi to rozšiřuje ale nevím. Doktorka mi napsala mezi ty nohy nějaké kortikoidy a řekla že je to všechno lupenka mě to svědí bolí a rozšiřuje se mi to všude . nevim co s tím .

08.04.2019, 14:22
Odpovídal
MUDr. Karolína Svobodová

Dobrý den,

nelze říct dle popisu, zda se jedná o rozšíření lupénky. Mohlo by se jednat o alergickou reakci, diagnóza může být širší. Váš spádový dermatolog si s tímto akutním výsevem bude vědět rady, při zhoršení lézí se lze objednat i na jiné větší kliniky, které Vám s obtížemi pomohou. S pozdravem. 

09.01.2019, 15:04
Téma dotazu

Dobrý den, v srpnu 2018 se mi objevila lupénka tak moc se to rozjelo i po mastickach od kožní.lekare.Mohla bych chodit na baheni zahalí ? Nevadilo by to .chodidla jsem mazala Ondřejovkou ty byli jak struhadlo to mi pomohlo jen mapu s novou růžovou kůži nikde jinde se to nehojí .Mám velké fleky červené nadurenr.Pry na biolecbu nemám nárok,Je to prý na dlouhou cestu než se k tomu dostanu.

22.01.2019, 20:16
Odpovídal
MUDr. Jorga Fialová

Dobrý den, děkuji za dotaz. Pokud máte lupénku, která se nehojí po mastech, je několik dalších možností léčby. Bahenní zábaly mohou pomoci, mohou ale i kůži podráždit. Vhodná je světloléčba nebo léky, ale to musí posoudit kožní lékař podle rozsahu projevů a dalších vašich nemocí. Pokud lékař, který vás léčil vám nepomohl,  poraďte se s jiným lékařem, nejlépe tím, který se specializuje na lupénku.

04.12.2018, 14:38
Téma dotazu

Mám atopický ekzém už od 6ti měsíců a je mi jíž přes 70 let a místo aby se mi ztrácel věkem, naopak se mi zhoršoval. Měla jsem ho zcela všude po celém těle i ve vlasech, ty mi dokonce i vypadaly. V nemocnici jsem ležela min.20x /v Praze./zlepšení a zase zhoršení a stále dokola. Užívala jsem i 1 rok silné dávky Prednison a tak kůže se sice na určitý čas zlepšila, ale vznikla mi zase osteoporoza, za 1 rok jsem přibrala 16 kg a má výška se snížila o 9 cm. A ještě k tomu mě začalo obtěžovat i silné astma. Bez léku na něj se neobejdu, to bych se udusila.Beru Duorest a Spiromax.
Teď jsem na internetu narazila na reklamu na lék MAGNISKIN prof. Ernesta Frajkovského - makro-molekulární kůra - posiluje DNA kůže. Antidotum na dermatologické problémy. Za 28 dní slibuje zlepšení a vyléčení.
Prosím je vás znáte tento lék a jaký je váš názor.na něj. Jsem už na takové zázračné léky opatrná a moc tomu nevěřím, ačkoliv bych si přála, aby to byla pravda a tento lék uměl nás všech zbavit našich problému s nemocnou kůži. Děkuji, čekám netrpělivě, zda si mám tento lék objednat, cena cca 3500 Kč na 28 dni.

21.01.2019, 20:55
Odpovídal
MUDr. Karolína Svobodová

Dobrý den, 

O tomto produktu není známo jako léčivém registrovanem prostředku. Lze ho jistě použít jako doplňkovou alternativní léčbu. Alternativní terapie však není doménou lékařů alopatickych. 

04.11.2018, 9:50
Téma dotazu

Dobrý den,

již přes 2 měsíce zkouším lupenku mazat gelem aloe vera, ale došlo spíš k prudkému zhoršení, zarudnutí a svědění. Nikdy jsem to tak hrozné neměl. Snažím se kupovat pouze kvalitní a čišté aloe, tak nevím, kde se stala chyba. Jedná se o klasický průběh léčby ? Nebo na mojí lupenku aloe nezabírá a měl bych zkusit něco jiného ? Děkuji.

10.12.2018, 22:09
Odpovídal
MUDr. Jorga Fialová

Dobrý den, 

pokud se zhoršení objevilo při aplikaci aloe, je možné, že zhoršení je aloe vyvolané. Vhodnější bude navštívit dermatologa,

 

01.11.2018, 10:25
Téma dotazu

Dobrý den,můj dospělý syn trpí od narození atopickým ekzémem se sníženou imunitou, jeho IgE je 44800, léčí se imuranem, u odborné kožní lékařky,asi 1xročně hospitalizován na kožním v nemocnici a také dochází k alergolovi, alergie pylová,prach,plísně a některá potravinová,srst zvířat,atd. skoro na všechno,.. nejhorší je vysoká hladina IgE ,je na tom špatně i psychicky,prosím o radu v další léčbě, odmítnut ze studie na bilologickou léčbu z důvodu výskytu oparů v posledním roce.Děkuji za odpověď na adresu : mirka.jose@seznam.cz

13.11.2018, 23:40
Odpovídal
MUDr. Karolína Svobodová

Dobrý den,

Sice netuším, ze které části České republiky jste a jak moc je atopický ekzém vašeho syna závažný, ale další variantou u atopickeho ekzému je lék cyklosporin. Biologická terapie v ČR je nyní ve fázi studií. Zkoušejte další velké kliniky oslovit, které by mohly eventuálně Vašeho syna zařadit. Seznam klinik s biologickou léčbou je uveden na stránkách www.dermanet.cz