Lupénka vás už nemusí tížit

Více než 200.000 lidí v České republice trpí lupénkou (psoriázou). Ta se však dá léčit. Využijte služeb našich renomovaných odborníků, kteří vám pomohou s vaším problémem.

Poradna pro pacienty s lupénkou

Prostřednictvím této poradny máte možnost položit Vaše dotazy odborníkům v oblasti dermatologie.
Vyhrazujeme si právo nezveřejňovat nevhodné otázky.


Jiné možnosti léčby

02.07.2019, 9:38
Téma dotazu

Dobrý den, nerada do sebe cpu chemii jako jsou kortikoidy atd, začla jsem krátce používat na lupenku konopnou kosmetiku, máte s ní zkušenosti? Zabírá?

04.07.2019, 16:10
Odpovídal
MUDr. Karolína Svobodová

Dobrý den,

doplňkové terapii se meze nekladou, pokud ji pacient toleruje. Doporučovala bych prepraráty nestřídat příliš rychle. Vydržte alespoň měsíc a více. Někomu konopná kosmetika vyhovovat nemusí, nelze paušalizovat.

S pozdravem.

26.03.2019, 16:38
Téma dotazu

Dobrý den, mám dotaz ohledně lázeňské péče se zaměřením na lupénku, kdo může napsat lázně případně doporučení, které lázně jsou nejvhodnější na léčbu? Již jsem byla hospitalizována na kožním 12 dní, první dny v nemocnici naznačovaly zlepšení, poté se léčba pozastavila, jsem z nemocnice 14 dní a opět se stav kůže zhoršuje. Předem děkuji za zodpovězení mých dotazů.

26.03.2019, 21:53
Odpovídal
Prim. MUDr. Darina Zelenková

Dobry den,

lazne vetsinou doporucuje dermatolog a prakticky lekar vypise zadost. Na tom jake, se dohodnete s praktickym lekarem. Hezky vecer . Darina Zelenkova 

19.02.2018, 21:20
Téma dotazu

Dobry den, trpim lupenkou uz pres rok a nepomaha mi nic vzdycky po nejake dobr dostanu masticku ktera mi to vyleci a bum za dalsi 3 dny ji mam zpet, chtela jsem se zeptat zda ma na lupenku vliv i koureni mariuhany? kterou kourim minimalne ob den, uz nevim co dal s tim dekuji za odpoveded

19.02.2018, 21:30
Odpovídal
Prim. MUDr. Darina Zelenková

Dobry den, k tomu se uplne nedokazu jako lekar vyjadrit, koureni marihuany nedoporucuji. Darina Zelenkova

18.06.2017, 2:34
Téma dotazu

3 roky se léčím bezúspěšně s lupénkou na ploskách nohou. Kůže je tenká a praskliny do masa trvající po celou dobu a rány jsou velmi bolestivé asi jako řezné rány a každý krok utrpením. Jedna rána se zahojí a další se v zápětí otevře. Jsou to rány cca 1 mm šířka/1 - 3 cm délka. Mám naději zbavit se bolesti. Děkuji

18.06.2017, 22:02
Odpovídal
MUDr. Veronika Slonková, Ph.D.

Dobrý den,

podle Vašeho popisu potřebujete systémovou léčbu, je možná lokální světloléčba nebo acitretin (Neotigason), v kombinaci s místní léčbou.

24.04.2017, 3:01
Téma dotazu

Dobrý den, je mi 31. Mám 3měsíční dceru, kterou plně kojím. Mám stále se zvětšující ložiska na loktech, v pupku, pod kolenem, v uších, za a před ušima, na spáncích, pod obočím, na vagíně a ve vlasech. Kromě loktů a pupku mi v těhotenství vše zmizelo, nyní se to však vše vrátilo a v hlavě to nesmírně svědí. Prosím o radu co používat. Dlouhodobě používám konopnou mast (z obchodu) a nyní mi dr. předepsala slabé lokální kortikoidy (Ophtalmo-Hydrocortison pod obočí a Imacort na ostatní části těla).
1) jsou tyto masti opravdu v pořádku při kojení?
2) a ta konopná mast?
3) prosím o radu něčeho bez kortikoidů (mast na promazávání) - co např. Eucerin? Nebo cokoliv
4) čím si mýt vlasy a celkově co použít na tu hlavu?
Moc vám děkuji
5) jak mohu přizpůsobit jídelníček? Co vyloučit a co naopak zařadit
6) mám velký strach o dceru v tomto směru- je riziko že to podědí větší když mám lupénku při kojení? Neměla bych raději přestat kojit?

Moc Vám děkuji

24.04.2017, 7:39
Odpovídal
MUDr. Jorga Fialová

Dobrý den, děkuji za dotaz. Omlouvám se, ale je velmi komplikované odpovědět totuto formou na všechny vaše dotazy, obzvláště proto, že vaše projevy nevidím a neznám další okolnosti. Doporučuji Vám zatím takto přípravky s ichtamolem (šampon Mediket Ictamo, mast Vitella Ictamo) hodně projevy promazávat a samozřejmě vyšetření v dermatologické ambulanci.

S pozdravem MUDr. Jorga Fialová