Lupénka vás už nemusí tížit

Více než 200.000 lidí v České republice trpí lupénkou (psoriázou). Ta se však dá léčit. Využijte služeb našich renomovaných odborníků, kteří vám pomohou s vaším problémem.

Poradna pro pacienty s lupénkou

Prostřednictvím této poradny máte možnost položit Vaše dotazy odborníkům v oblasti dermatologie.
Vyhrazujeme si právo nezveřejňovat nevhodné otázky.


Jiné

31.07.2017, 0:28
Téma dotazu

Dobrý den,
dovolte mi, prosím, obrátit se na Vás s dotazem.
Trpím generalizovanou pustulózní formou lupénky, typem Zumbusch.Před půrokem jsem byla hospitalizovaná, měla jsem výsev po celém těle, bolesti kloubů. Začala jsem užívat Neotigason, nejdříve v dávce 35, nyní již 10. Ráda bych se zeptala, jak dlouho se tento lék může užívat? Ještě bych se ráda zeptala, zda nemáte informaci, z jakého důvodu byla ukončena výroba tzv. kastelánky, která velmi dobře působí i na těžší formu lupénky. I v době mého velkého vzplanutí mi tato kastelánka velmi pomohla.
Děkuji za zodpovězení dotazů.

01.08.2017, 20:37
Odpovídal
MUDr. Karolína Koblová

Dobrý den,

systémová léčba acitretinem (Neotigasonem) je možna dlouhodobě, pokud nemá ve Vašem případě vedlejší účinky. Lze samozřejmě systémovou léčbu zaměnit při neefektu. A k Vašemu druhému dotazu. Castelaniho tinkutura byla v možnostech tzv. magistraliter léků, tedy léků k přípravě, nicméně obsahuje resorcin a ten může být ve větších koncetracích problematický. Indikací však nebyla lupénka, ale plísňová onemocnění.

25.07.2017, 21:56
Téma dotazu

Dobry den mam velky problem mam lupenku mam to uprostred hlavy vlastne v zadu na hoabe skousela sem sampony a maste a nic a porad jeto horsi nevim co stim a mam to az do masa poradite mi co stim dekuji lilakova jsem stoho cela spatna a padaji mi stoho strasne vlasy

25.07.2017, 23:04
Odpovídal
Prim. MUDr. Darina Zelenková

Dobry den, mela byste navstivit kozniho lekare ci event. byt i hospitalizovana na kozni klinice ci oddeleni ke zlepseni lokalniho nálezu. A nalezení vhodne terapie. Hezky vecer. Darina Zelenkova 

03.07.2017, 22:22
Téma dotazu

Prosím o názor na léčbu excimerovým laserem XTRAC. děkuji.

03.07.2017, 22:36
Odpovídal
Prim. MUDr. Darina Zelenková

Dobry vecer, na chronickou loziskovou formu lupenky to urcite neni spatna forma terapie . Darina Zelenkova 

13.06.2017, 14:24
Téma dotazu

Dobrý den, můj přítel má lupénku i podél páteře může chodit na masáže? Děkuji za odpověď

14.06.2017, 14:25
Odpovídal
MUDr. Karolína Koblová

Dobrý den,

nikde neexistují cílená doporučení, zda ano nebo ne. Každopádně jednině, co bych ze svých zkušeností doporučila se vyhýbat projevům lupénky při masáži a používat velmi štrné neparfemované oleje. Musíte mít také na vědomí, že pokud dojde k velkému tlaku či podráždění, tak se v daném zdravém místě kůže může lupénka rozšířit. Z tohoto hlediska tedy zastánce masáží u psoriatiků zcela nejsem.

29.05.2017, 17:49
Téma dotazu

Dobrý den,lecim se s lupenkou uz 12 let a mám ji skoro všude včetně uši,vlasů,nosu očních vicek,genitalii a jinak po celém těle ložiska.Nejprve malé,po nějaké době se zvětšují.Je mi 30 let a nevim si rady.Byla jsem v lázních tam mi moc nepomohli pak ještě hospitalizace 3 týdny ale pomohlo to jen na chvíli,zkoušela jsem metotrexat a bylo mi po něm spatne,tak jsem ho vysadila.Chtěla bych se zeptat jestli bych nemela narok na biologickou léčbu a pokud ano,tak kam se objednat.Předem děkuji za odpověď.Brokesova J.

17.06.2017, 17:41
Odpovídal
MUDr. Veronika Slonková, Ph.D.

Dobrý den,

podle popisu Vašeho stavu potřebujete systémovou léčbu lupenky, kromě metotrexátu jsou ještě i jné možnosti ( acitretin, cyklosporin, světloléčba). Záleží na tom, jestli máte kloubní postižení nebo ne. Pokud ano, pak byste zřejmě už měla nárok na biologickou léčbu, center v České republice je řada, záleží na tom, kde bydlíte a kam byste to měla nejblíž. S pozdravem Veronika Slonková