Lupénka vás už nemusí tížit

Více než 200.000 lidí v České republice trpí lupénkou (psoriázou). Ta se však dá léčit. Využijte služeb našich renomovaných odborníků, kteří vám pomohou s vaším problémem.

Poradna pro pacienty s lupénkou

Prostřednictvím této poradny máte možnost položit Vaše dotazy odborníkům v oblasti dermatologie.
Vyhrazujeme si právo nezveřejňovat nevhodné otázky.


Biologická léčba

07.09.2017, 0:43
Téma dotazu

Dobrý den
chci se zeptat ohledně lupenky na celém těle po léčbě v nemocnici a všelijakých prášků a mastí jsem spálený od Kortikoidy. Teď mám spálený nohy a nemohu se ani vyspat ani dlouho chodit. Co mi radíte ,chci se objednat na biologickou léčbu .

07.09.2017, 8:12
Odpovídal
Prim. MUDr. Darina Zelenková

Dobry den, 

doporucuji navstivit vasi nejblizsi nemocnici, ktera ma centrum biologické lecby psoriazy ke konzultaci ohledne biologické lecby. 

24.07.2017, 19:37
Téma dotazu

Dobrý den chtěla jsem se zeptat můj přítel trpí lupenkou má biologickou léčbu dostává injekce a trpí tím od 10 let a je mu 22 v poslední době se mu ale lupénka zhoršila a začal mi vodu v koleni a mít tam záněty a byl i u o ortopeda ten mu tu vodu taha a byl u revmatolog aten mu nabídnul že mu vstříknou radioaktivní látku která by měla zastavit ty záněty a aji vytváření tu vodu ale jeho paní doktorka z biolocke léčby mu to nechce dovolit protože se to prý přejde samo že jo tím že byl nemocný a měl antibiotika a já se chci zeptat jestli mu jde nějak pomoct a jestli by třeba nemohly vzít a pomoct mi někde jinde nebo jestli nemůže jít na tu latku sám bez souhlasu tě doktorky ? Předem děkuji za odpověď

28.08.2017, 8:32
Odpovídal
MUDr. Jorga Fialová

Dobrý den,

děkuji za dotaz. Doporučuji příteli, aby zkontaktoval ošetřujícího revmatologa a ošetřujícího lékaře dermatologa, protože oba by se měli snažit shodnout na dalším postupu.

S pozdravem MUDr. Jorga Fialová

14.07.2017, 12:20
Téma dotazu

Dobrý den, prosím o radu, trpím palmaplantární psoriázou, psoriatickou artritidou, nehtovou a vlasovou psoriázou. Dva měsíce jsem po zhoršení stavu v PN a jsem objednaná na konzultaci biol.léčby v září do Ústí n/L. V centru se mě ptali, zda mám doporučení od dermatologa, můj dermatolog mi ale pouze vystavil výpisy zpráv ze zdr. dokumentace. Nebude to překážka pro schválení léčby? Také mám strach, jestli splním kritéria, protože užívám 5 let methotrexát, který mi pomáhá na artritidu, ale na psoriázu ne. Při zvýšení dávek mám vysoké jaterní testy, ale po vysazení zase velké bolesti kloubů. Dermatolog mi nabízel neotigason, jenže bych metotr. musela vysadit. Léky na bolesti brát nemůžu, hned se mi prudce zhorší dlaně a chodidla. Plosky a dlaně mám stále rozpraskané, musím chodit se zabalenými chodidly a ruce stále mažu Dermovatem, dlaně jsou červené, rozpraskané a strašně svědí. Myslíte, že splním kritéria pro léčbu, ikdyž jsem neužívala Neotigason? Už opravdu nevím, jak dál.....Děkuji za odpověď.

14.07.2017, 12:33
Odpovídal
Prim. MUDr. Darina Zelenková

Dobry den, neotigason uzivat nemusite on nefunguje na klouby ... takze vam ho ani nasazovat nebudou ... hezky den . Darina zelenkova 

29.05.2017, 18:30
Téma dotazu

Dobrý den ,chtěl bych podstoupit biologickou léčbu lupenky injekční formou ,ale lékař má pořád nějaké výmluvy. Dá se zařadit do nějakého výzkumu abych se k této léčbě dostal? Poradíte? Děkuji Koutný

29.05.2017, 20:04
Odpovídal
Prim. MUDr. Darina Zelenková

Dobry den, pokud v nejakem centru biologické lecby je přijímání novych pacientu do studie otevřené, tak urcite. Zkuste obvolat centra biologické lecby a zeptat se, pak jiz jen zalezi jestli splnite vstupní kritéria do studie . Hezky vecer . Darina Zelenkova 

08.11.2016, 10:47
Téma dotazu

Dobrý den,
Obracím se na vás s prosbou o radu ohledně biologické léčby psoriázy. Přítel byl zapojen v rámci studie biologické léčby ve FNKV, která ho po danou dobu léčby zcela vyléčila. Studie byla ukončena a lupenka se mu opět vrátila. Ložiska má po celém těle kromě obličeje (zasaženy jsou ruce, nohy - velká ložiska, záda, hrudník, vlasy - menší ložiska, zdeformované nehty na rukou i nohou, menší projevy i na chodidlech a dlaních). Vše má bolestivé. Samozřejmě není asi ani třeba zmiňovat, co to dělá s psychikou člověka když ví, že existuje lék, který ho vyléčí a nemůže ho mít..... Chtěla jsem se zeptat, za jakých podmínek pojišťovna uhradí léčbu? (VZP) A zda není nějaké jiné pracoviště mimo FNKV kam by se mohl přítel obrátit, kde by byla možná pravděpodobnost dostat se na biologickou léčbu nebo alespoň do další studie?
Děkuji.

09.11.2016, 22:42
Odpovídal
MUDr. Karolína Koblová

Dobrý den.

Každý biologicky lék má svá kritéria. V současné době již není pouze jeden typ biologické léčby. Obecně by pacient měl absolvovat předchozí terapii lokální i celkovou, ale pro informace o jednotlivych biologicich kontaktujte příslušnou pojišťovnu či výrobce léku. Pokud jste byli vyřazeni ze studie, meli byste vsak danym centrem dostat nabídku alternativní terapie.